قطعات خودرو

استاندارد سازی 1000 قطعه خودرو تا پایان سال

استاندار سازی قطعه

 

مهدی اسلام پناه در مصاحبه با خبرنگار تحریریه صنعت خبرگزاری صدا و سیما افزود: در ابتدای دولت فقط ۵۰ قطعه استاندارد در صنایع قطعه سازی خودرو وجود داشت و مابقی قطعات بدون استاندارد تولید و عرضه می‌شدند، اما تا پایان امسال استاندارد‌های هزار قطعه خودرو مصوب خواهند داشت.

 

 

مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد در مصاحبه با صدا و سیما با بیان این امر که در ابتدای دولت فقط 50 قطعه استاندارد در صنایع قطعه سازی خودرو وجود داشت بیان کرد: تا پایان امسال استاندارد‌های هزار قطعه خودرو مصوب خواهند داشت.

 

 

وی ادامه داد: برای استانداردسازی قطعات، مقاومت‌هایی در صنعت وجود دارد و معمولا قطعه سازان همکاری نمی‌کنند و حتی در برخی موارد دست انداز‌هایی در مسیر ایجاد می‌کنند، بویژه مافیای قطعات وارداتی که تلاش دارند در مسیر استانداردسازی اختلال ایجاد کنند.

 

 

 

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: بعد از تصویب استاندارد‌ها در کمیته‌های فنی و ملی، عرضه این هزار قطعه صرفا با نشان استاندارد انجام خواهد شد تا مصرف کننده هم نسبت به ایمنی و کیفیت آن‌ها اطمینان داشته باشد.

 

 

 

اسلام پناه تدوین استانداردها را بر اساس امعیارهای علمی و مشخصه‌های بین المللی دانست و ببیان داشت: ما در تعیین شاخص‌ها سهل گیری نداریم. در تدوین استاندارد‌ها نظر جامعه نخبگانی را هم جویا می‌شویم و استاندارد‌ها بعد از تدوین، منتشر می‌شوند تا نظرات افکار عمومی را هم بررسی کنیم، چنانچه موضوعی نیاز به تغییر داشته باشد در استاندارد‌ها لحاظ می‌کنیم

 

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است