رشد تولید خودرو

رشد تولید خودرو، بنا بر گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ٢٣ درصد است؛ به طوری که در نیمه نخست امسال ۶۴۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده است.

بنا بر  گزارش منتشر شده از سوی وزارت صمت، در ۶ماهه ابتدایی سال قبل ۵۲۴ هزار و ۲۵۶ دستگاه خودروی متنوع در کشور تولید شد که این آمار در ۶ ماه نخست امسال به ۶۴۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه  تولید خودروی متنوع رسیده است.

بنا بر  این گزارش، فقط در شهریور ماه امسال ۸۹ هزار و ۵۴ دستگاه خودروی سواری در  شرکتهای  دولتی و خصوصی در کشور تولید شد؛ این آمار در قیاس با بازه زمانی مشابه سال قبل که دارای تولید ۸۶ هزار و ۴۵۱ دستگاه خودروی سواری بود؛ نشانگر رشد ۳ درصدی تولید خودرو در این ماه است.

مطابق این گزارش، در نیمه نخست امسال ۵۴۵ هزار و ۱۸۰ دستگاه خودروی سواری در شرکتهای خصوصی و دولتی تولید شده است که این رقم در ۶ماهه نخست سال گذشته ۴۵۶ هزار و ۶۱۷ دستگاه خودرو بود و قیاس این آمارها نشانگر این است که تولید خودروی سواری ۱۹ درصد رشد داشته است.

بنا بر آمار  در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۰۵ هزار و ۷۲۲ دستگاه خودروی ناقص، کامل شد که در مقایسه با خودروهای تکمیلی نیمه نخست سال ۱۴۰۱، میزان رشد تولید حدود ۲.۱ درصد شده است.

 

 

آخرین اخبار

» گروه نشریات هفت اقلیم هنر

» با ما در ارتباط باشید

میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است