اخباراخبار ویژهگزارش‌های ویژه

قیمت ۸۲۰ هزار تومانی لاستیک پراید کارشناسی نیست

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن با انتقاد از اینکه پروسه قیمت گذاری لاستیک باید کارشناسی شود،گفت: تولیدکننده ضمن محاسبه قیمت تمام شده در نهایت قیمت بالایی را برای محصولات خود تعیین می کند.

به گزارش قطعات خودرو به نقل از خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر بازار خرید و فروش لاستیک دررکود قرار دارد، گفت: در مقطعی شکاف قیمتی بالایی میان کارخانه و بازار وجود داشت و همین موضوع فضا را برای رانت بازی فراهم کرده بود که این موضوع در حال حاضر اصلاح شده و این شکاف قیمتی وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه فروشندگان امروز حتی پایین تر از قیمت کارخانجات اقدام به فروش محصول می کنند، افزود: به عنوان نمونه لاستیک پراید 820 هزار تومان است اما در نهایت فروشندگان آن را ارزانتر می فروشند تا معامله ای در بازار صورت گیرد. در دسته محصولات پژو نیز قیمت کارخانه یک میلیون و 180 هزار تومان است اما این لاستیک ها در بازار یک میلیون و 40 هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک با انتقاد از اینکه پروسه قیمت گذاری لاستیک باید کارشناسی شود، تصریح کرد: به اعتقاد ما تولیدکننده ضمن محاسبه قیمت تمام شده در نهایت قیمت بالایی را برای محصولات خود تعیین می کند که همین امر عاملی شده تا فروشندگان در فروش محصولات با چالشهای جدی روبرو شوند. از آن طرف مصرف کنندگان نیز با مشاهده قیمت ها ترجیح می دهند دست از خرید کشیده و یا لاستیک های دست دوم خریداری کنند.

سعادتی تصریح کرد: در لاستیکهای باری وسنگین نیز فروش در قالب سامانه انجام می شود که همین امر باعث شده تا خریداران رقبتی به خرید لاستیک نداشته باشند زیرا پیش از این لاستیکها به صورت شرایطی خریداری می‌شد اما امروز باید نقدی نسبت به خرید لاستیک اقدام کنند.

تبلیغات
HIC HIC

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آتا تجارت
دکمه بازگشت به بالا